Ağız Kokusuna Evde Çözüm

Ağız Kokusuna Evde Çözüm Kötü nefes kokusu ile mücadele edemezseniz, konuşacağımız yöntemleri denemenizi öneririz. Üstelik, bu yöntemlere çok fazla para harcamanız gerekmez. Bu yöntemlerin tümü evinizde. Deneyin, pişman olmayacaksınız.

Her sabah doğal gargara yapın
dişlerini fırçaladıktan sonra Karbonat en temel gargara malzemesidir. Bir bardak suya 1 çay kaşığı karbonat ekleyin. Ağzınızı bu su ile 3 dakika boyunca gargara yapın. Sonra ağzınızda bir nane yaprağı veya karanfil alabilirsiniz.

Sağlıklı bir vücut için bir zorunluluktur. Ağızda yetersiz nem, solunum kokusuna neden olabilir. Bunu önlemek için günde en az 8 bardak su içmelisiniz. Su içerseniz, tükürük bakterilerinin oluşumunu engellediniz.

Diş fırçalamak yeterli değildir. Bunun için her diş temizliğinin dişi fırçalaması gerekir. Her ne kadar bu süreç birçok insan için gereksiz olsa da, aslında nefes kokusundan kurtulmanın en etkili yoludur. Dil üzerinde biriken bakterileri fırça ile temizleyin. Sonra gazlı su ile gargara yapabilirsiniz.

Dişlerinizi fırçalarsanız ve hala nefeste kokuyorsa, dişleriniz arasındaki dişlerin birikmesinden dolayı olabilir. Diş fırçası dişlerin arasına sığmadığından  Diş fırçasının giremeyeceği boşlukları mutlaka temizlemelisiniz, farkı göreceksiniz.

Sigaradan, çaydan, kahveden uzak durun
Hepimiz sigaraların zararlarını biliyoruz. Hasarlardan biri diş etlerini hasta ediyor. Sigaradan uzak durmanız için en etkili tedaviyi sizlerle paylaşıyoruz

Meyve kabuğu çiğneyin Limon ve portakal kabuğu nefesini ferahlatmak için bireyseldir! Nefesinizi ferahlatacak bu kabuklar diş çürümelerini de önleyecektir.

Yoğurttaki probiyotiklerin kokusu, kokuyu azaltmak için kullanabileceğiniz yöntemler arasındadır. Bu nedenle, genellikle yoğurt tüketerek ağız kokusundan kurtulabilirsiniz.
Aç kalmak, kötü nefese neden olan etkenler arasındadır. Uzun bir süre aç olmamasına özen gösterin.